Akcesoria w stylu boho – jak łączyć?

akcesoria w stylu boho

Parę lat temu kanały społecznościowe opanowany zdjęcia wnętrz, które łączą w sobie styl skandynawski z wiejskim. Dzięki temu połączeniu dziś wyróżniamy boho. Dość charakterystyczny i często wybierany, jako dominujący element mieszkania. Dodaje przytulności oraz klimatu wakacji spędzanych nad oceanem w słomianej chatce. Uniwersalizm sprawił, że zjednał serca wielu ludzi. Na co zwrócić uwagę podczas doboru i łączenia ze sobą dodatków w tym motywie? Jakie uznać za podstawę i koniecznie mieć je u siebie?

Styl boho – główne założenia

W stylu boho najważniejsze są naturalne i proste dodatki. Idealne sprawdzą się takie materiały jak rattan, wiklina, bawełna, len, drewno czy rafia. Dzięki temu dodaje niewyobrażalnego wakacyjnego klimatu. Przenosi na Balii podczas wykonywania codziennych czynności. Ważne będą charakterystyczne, etniczne dodatki, które jeszcze bardziej to podkreślą.

Styl ten sprawdzi się zarówno w dekoracjach, jak i całym urządzeniu pod boho. W bardziej przytłoczonych lub minimalistycznych mieszkaniach. Małych czy dużych metrażach. Ciemnych albo jasnych ścianach. W każdym pomieszczeniu bez wyjątku. Nawet łazience. Właśnie dlatego jest tak często wybierany.

Boho dekoracje, które zmienią wnętrze

Ważne w aranżowaniu wnętrz akcesoriami w stylu boho jest używanie tekstyliów. To one tworzą przestrzeń tak wygodną, że nie chce się jej opuszczać. Jako podstawę można uznać dywan. Będzie wskazywał centrum, skupiał na sobie wzrok i nakłaniał do wejścia. Najlepiej wybrać jasny, kremowy lub szary, o minimalistycznym etnicznym wzorze (plecionka geometryczna), ale z dłuższym włosiem i frędzlami. Warto dołożyć puf wykonany z plątaniny sznurków i grube poduszki o różnych kształtach i uwypukleniach. Wszelkie koce zarzucone na sofę lub fotele, a nawet pozostawione w wiklinowym koszu sprawdzą się równie dobrze. Styl boho musi być klimatyczny także wieczorami. Dlatego należy zadbać o wystarczającą ilość światła. Lampiony w ciemności będą rzucały piękne cienie i przyjemny kolor. Dodając domowej atmosfery, warto postawić drewniane kwietniki, podstawki, stoliki. Na ścianach powiesić szereg luster wykonanych z naturalnej rafii. Ten styl nie może obejść się bez makram, makatek, traw pampasowych i wielu roślin. Wszakże mają to być wakacje w tropikach.

Więcej inspiracji na urządzenia mieszkania przy wykorzystaniu akcesorii w stylu boho można znaleźć na https://www.sfmeble.pl/c/akcesoria-w-stylu-boho