Dlaczego warto kupić stolik kawowy z półką?

Salony to szczególna przestrzeń w mieszkaniu. Najczęściej pomieszczenie to łączy w sobie kilka cech – pokoju dziennego, w którym członkowie rodziny wspólnie spędzają czas wolny, ale też przestrzeni reprezentatywnej, gdzie przyjmuje się gości. Jednym z elementów charakterystycznych dla salonów jest ścianka multimedialna. Innymi słowy, to przestrzeń, gdzie znajdują się szafki RTV wraz ze sprzętami elektronicznymi oraz telewizor. Dlatego warto to miejsce zagospodarować w odpowiedni sposób.

Stolik kawowy w salonie

Jednym z elementów charakterystycznych dla salonów jest sofa lub narożnik. Najczęściej znajduje się w pobliżu ścianki multimedialnej. Wszystko dlatego, że mebel ten pozwala na wygodne oglądanie ulubionych kanałów, czy filmów, a w razie potrzeby może pełnić funkcję łóżka. Jednocześnie warto wykorzystać dodatkowe elementy, które będą pełnić jego uzupełnienie. Jednym z nich jest stolik kawowy z półką z https://www.sfmeble.pl/c/lawy-i-stoliki-kawowe-z-polka-do-salonu. Dlaczego to funkcjonalne rozwiązanie warto wykorzystać w swoim salonie?

Zalety stolika kawowego

Tym, co wyróżnia stoliki kawowe od innego typu stołów, jest przede wszystkim ich wysokość. A mianowicie są niższe, niż stoły obiadowe. Wszystko dlatego, że stanowią uzupełnienie przestrzeni. Przeznaczone są przede wszystkim rekreacji, spokojnemu wypiciu kawy, czy zjedzeniu ciastka. Dlatego często zostają umiejscowione w pobliżu sofy. 

Dodatkowo stolik kawowy z półką to dodatkowa przestrzeń użytkowa. O ile blat stołu można wykorzystać podczas picia napojów, czy spożywania przekąsek, jak chipsy, o tyle dolna półka może posłużyć za przysłowiowy schowek. A jakie rzeczy można tam trzymać? Wszelkie, które warto mieć pod ręką w salonie. Może to być pilot do telewizora, czy Blue-Ray lub dekodera. Mogą to być joysticki do play station. Dzięki temu, iż półka znajduje się pod blatem, jednocześnie zwiększa się stabilność stołu, a przedmioty, które się przetrzymuje w jego dolnej części, wcale nie rzucają się w oczy. Dlatego można w wygodny sposób przechowywać tam wszystko, co ktoś chce mieć w pobliżu sofy w salonie.