Jakie krzesła wybrać do jadalni?

Najważniejszą cechą jaką powinny spełniać krzesła w jadalni to komfort użytkowania. Krzesła powinny być odpowiednio dobrane, by biesiadowanie przy stole było przyjemnością dla domowników jak i gości. Producenci proponują wiele rozwiązań więc każdy na pewno znajdzie coś dla siebie.

Jaki rodzaj krzeseł wybrać?

Na początek trzeba przyjrzeć się całościowo jadalni. Jeśli jest urządzona w stylu nowoczesnym krzesła mogą być bardziej w stylu surowym, skandynawskim. Jeśli jednak jadalnia jest bardziej klasyczna, angielska lub w stylu Hamptons warto postawić na tapicerowane obicia i zdobione drewniane nogi. Bardzo popularny w ostatnich latach jest styl Boho, który charakteryzuje się bliskością do natury, wtedy krzesła powinny być koniecznie wykonane z naturalnych materiałów jak drewno. Można na nie położyć poduszki, by podwyższyć komfort siedzenia.

Jaki kolor krzeseł wybrać?

Bardzo popularne są krzesła w kolorze białym, idealnie pasują do klasycznych wnętrz, szczególnie te z finezyjnym i dekoracyjnym oparciem. Krzesła tapicerowane można wybrać w każdym kolorze. Wybór zależy od gustu, jednak ciemne kolory są bardziej praktyczne, ponieważ na jasnych materiałach szybciej pojawiają się plamy. Często używa się do obicia ekoskórę, która jest bardzo łatwa w czyszczeniu. Krzesła tapicerowane są o wiele bardziej komfortowe od tych z drewnianymi oparciami. W ostatnich latach niezwykle popularne stały się kolory:

  • granatowe
  • butelkowej zieleni
  • oraz musztardowe, choć barwy ziemi takie jak beże nadal królują w polskich jadalniach.

Designerskie krzesła do jadalni

Ilość miejsca oraz gust domowników mają duże znaczenie. Krzesła mogą być proste lub designerskie przykuwające uwagę. Te w stylu Glamour są aksamitne w dotyku, mogą posiadać pikowania wypełnione kryształami. Zazwyczaj mają okrągłe oparcie, które nawiązuje do trendu retro. Są niezwykle wygodne i pięknie się prezentują. Krzesła mogą być także plastikowe lub metalowe, jednak najważniejszym aspektem zawsze powinna być wygoda.