Jakie ozdoby ogrodowe wybrać?

Wiosna już za rogiem, dlatego warto pomyśleć o swoim ogrodzie i zadbać o niego, aby był gotowy na budzącą się do życia naturę. Niedługo na drzewach pojawią się liście, trawa znów się zazieleni, a kwiaty rozkwitną, więc dobrze jest cieszyć się tym wyjątkowym czasem. Żeby jeszcze bardziej przyozdobić swoją zieloną przestrzeń, można zaopatrzyć się w ozdoby ogrodowe, które dodadzą jej nieco pazura. Świetnie sprawdzą się zarówno te, które wkomponują się w naturalny wystrój, jak i te bardziej ekstrawaganckie. 

Jakie dekoracje wybrać do swojego ogrodu? 

Ozdoby ogrodowe to świetne urozmaicenie dla wszystkich krzewów i kwiatów. Można poustawiać je zarówno wśród zieleni, jak i przed domem i z ich pomocą stworzyć ciekawe kompozycje. W bujne ogrody idealnie wkomponują się dekoracje wykonane z cementu. Nieduże podobizny ptaszków będą wyglądać jak rzeźbione kamienie, dlatego można poustawiać je na przykład na rabatkach bądź skalniakach. Bardziej nowoczesną figurką będzie ta w kształcie kamiennej głowy. Można wykorzystać ją w przeróżnych kompozycjach, dobrze sprawdzi się zarówno na tarasach, jak i wśród kwiatów. W ogrodzie kwiaty mogą rosnąć także w donicach, dlatego warto wykorzystać je jako piękną ozdobę. Duże gliniane donice będą wyglądać doskonale, kiedy poustawia się je przy wejściu do domu. Mniejsze można wykorzystać jako element większych konstrukcji. Ciekawym wyborem mogą być także te, które przypominają klasyczne wiadra ogrodowe. Te doniczki można poustawiać wśród innej roślinności, aby nadać całości sielskiego klimatu. 

ozdoby ogrodowe

Jak ciekawie ozdobić swój ogród?

Dla osób, które nie radzą sobie z kwiatami, ale chciałby mieć w swoim ogrodzie coś więcej niż trawę, drzewa i krzaki, ciekawym rozwiązaniem mogą być sztuczne kwiaty. Można ustawić je na tarasach czy w różnych częściach ogrodu, dzięki czemu wypełnią pustą przestrzeń i sprawią, że cała roślinność będzie wyglądać bujniej. Dobrym sposobem na ozdobienie swojej zielonej przestrzeni są także światła. Przeróżne lampiony i latarenki mogą nadać całemu miejscu wyjątkowy klimat, a już szczególnie będzie widać to nocą. Warto porozstawiać kilka lampionów, a na balustradach czy przy altankach można zawiesić na przykład girlandy.